niedziela, 8 kwietnia 2018

Szybka jak ESKOTEKA
Wpadam do was dziś tak na szybko z zagadką, której ja nie potrafię rozwiązać...
- Mamusia, ja to jestem szybka jak Eskoteka, prawda?, mówi dziś do mnie Elsa.
-Yyyyyy. A co to jest Eskoteka kochanie? ( do tej pory zawsze mówiła, że jest szybka jak gepard) 
Zdziwiona Elsa zmarszczyła czoło, wzięła oddech sugerujący załamanie tym, że nie wiem co to za zwierzę i mówi:
- Mamusia, przecież to zwierzątko takie bardzo bardzo szybkie, szybsze niż gepard, które ma czarne plamki. 

Uff, udało mi się. Nie czekała na potwierdzenie, że załapałam o co chodzi tylko w swym Eskotekowym stylu pobiegła dalej.
Pytałam męża. Nic. Pytałam nawet największego guru , czyli dr. Google, ale on też nie wie (myślałam, że może wyskoczy coś w stylu "czy miałeś na myśli... ---> i tu nazwa jakiegoś zwierzęcia) 
Nic. Zero. Może wy macie jakiś pomysł co to jest ta eskoteka? Może wśród czytelników bloga jest jakiś ekspert od zwierząt i będzie miał jakieś skojarzenia? :)) Bo ja się obawiam, że to kolejny Flajdel Smakonus (kto nie czytał polecam wpis http://www.naszmalyswiatek.pl/2018/01/flajdel-smakonus.html ;) )
15 komentarzy:

 1. Haha :) Izzy, rusz swoja wyobraźnię! Co tu się ograniczać do atlasu zwierząt- eskoteka to eskoteka, ma czarne plamki i jest super truper szybka. Jak to eskoteki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, a wiesz, na Ciebie bardzo liczyłam, że będziesz wiedziała co to. Ale masz rację! Źle do tego podeszłam :D:D Haha, jak to eskoteki :D:D
   Mnie się tylko z dyskoteką kojarzy :P

   Usuń
  2. Uwielbiam takie zabawy z dziećmi. Praca w przedszkolu i dzieciaki nauczyły mnie wychodzić poza schematy i sztywne ramy :) A ty zobacz- mimo, że dorosła- mogłaś się czegoś nauczyć :) Pobrnęłąbym w to dalej- może jakiś rysunek, może stworzenie jakiejś historii o eskotece, poszerzenie opisu- może by trochę rozjaśniło temat :)

   Usuń
  3. Elsa obiecała, że narysuje Eskotekę! Jak to zrobi to zaraz wklejam! haha. Koniecznie się dziel swoimi pomysłami, na pewno jak piszesz wiele się uczysz od dzieciaków, one są takie szczere.

   Usuń
 2. Eskoteka - cóż za wyobraźnia 😄 Ja też obstawiam, że to coś w stylu Flajdel Smakonus, ale przyznaj, że Młoda jest bardzo kreatywna jeśli chodzi o słowotwórstwo 😀😀😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak tak, mega kreatywna, tylko najgorsze, że ona coś wymyśli, a potem dziwi się, że ja nie wiem o co chodzi. Wtedy ma wymalowane na czole "eh ci dorośli, niby tacy mądrzy ...) A Ty lubisz Flajdel Samokus? :D:D

   Usuń
  2. Myślę, że chociażby za samą nazwę bardzo go lubię :D:D:D

   Usuń
 3. Zgadzam się z Misscarp. Po co szukać w googlach, skoro już Ci dziecko powiedziało, co to jest. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, powiedziało, tylko nadal nie wiem co to. Ale macie rację. Uznam, że to szybkie zwierzątko, w plamki i eskoteka to po prostu eskoteka :D:D

   Usuń
 4. Że nawet google nie pomógł. To chyba jednak trudniejsza zagadka, bo Tygrysa karawan udało mi się odgadnąć. W tej samej kategorii co eskoteka. Nie szybkości a zwierząt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha ciekawa jestem jaka była jego definicja tego karawanu. Jejku dzieci mnie zaskakują, po prostu niesamowite :))

   Usuń
  2. Karawan to po prostu waran. Proste 😊

   Usuń
  3. Oj, jakież to banalne :P

   Usuń
 5. Eskoteka! To takie coś jak Ubuntu...?
  Jakoś mam przed oczami dyskotekę z kolorowymi światłami i stroboskopem ;)

  OdpowiedzUsuń