sobota, 31 marca 2018

List od Jezusa.


To ja. Zmartwychwstały Jezus. Piszę, aby Ci podziękować za wszystkie te chwile, w których o mnie pamiętasz.

Wiedz, że jestem z Ciebie dumny ilekroć starasz się dobrze żyć ze swoją rodzina, bliskimi, okazywać miłość i serdeczność, przebaczać i pomagać innym, uczciwie pracować, uczyć się...

Nawet nie masz pojęcia jak się cieszę gdy odwiedzasz mnie w świątyni! ...gdy się modlisz, przedstawiasz mi swoje problemy, prośby, nawet skargi! Bądź pewien, ze nasz Ojciec i Ja wsłuchujemy się w każde Twoje słowo, czy choćby westchnienie - z największą uwagą i czułością. Jednak... nie gniewaj się jeśli nie zawsze i nie od razu możemy spełnić te oczekiwania. Ale dziś - jeśli pozwolisz... to Ja będę miał kilka sugestii dla Ciebie. A więc?

W takim razie posłuchaj:

Jeżeli życie stawia Cię przed problemem, którego nie jesteś w stanie rozwiązać - nie obawiaj się. Włóż ten problem do koperty i wyślij do mnie. Gdybyś chciał poznać odpowiedź - po prostu pójdź do świątyni albo otwórz Pismo Święte. Ja rozwiązuję wszystkie problemy, ale wtedy kiedy to JA chcę, nie Ty.

Gdy już wyślesz Twój list do mnie - przestań się martwić. Skoncentruj się raczej na rzeczach, które są obecne w Twoim życiu TERAZ.

Jak na przykład:

Jeśli utkniesz w korku ulicznym - nie rozpaczaj. Są na świecie ludzie, dla których kierowanie własnym autem jest marzeniem ściętej głowy!

Jeśli masz kiepski dzień w pracy - pomyśl o człowieku, który jest bez pracy przez wiele lat...

Jeśli rozpaczasz z powodu nieporozumień miłosnych - pomyśl o osobie, która nigdy nie doświadczyła co to znaczy kochać i być kochanym...

Jeśli wściekasz się, ze kolejny weekend minął nieciekawie - pomyśl o kobiecie pracującej 12 godzin na dobę, siedem dni w tygodniu, by wykarmić swoje dzieci...

Jeśli zepsuje Ci się auto w drodze, a do najbliższego warsztatu masz kilka kilometrów - pomyśl o człowieku na wózku inwalidzkim, który marzy o takim spacerze!

Jeśli zauważysz siwy włos na swej skroni - pomyśl o pacjentach chorych na raka, którzy bardzo by się cieszyli mając choćby takie włosy na głowie...

Jeśli jesteś w tym szczególnym miejscu w swym życiu, że zastanawiasz się nad jego sensem i celem - bądź wdzięczny! Jakże wielu jest takich, którzy nie mieli szansy żyć wystarczająco długo, aby doczekać takiego momentu...

Jeślibyś znalazł się ofiarą czyjejś uszczypliwości, złośliwości, ignorancji czy małostkowości - pamiętaj, sprawy mogłyby potoczyć się jeszcze gorzej: to Ty mógłbyś być taka osoba!

Jeśli zdecydujesz się wysłać ten list do swego przyjaciela - dzięki stokrotne. Być może zmienisz jego życie w sposób, którego nawet nie oczekiwałeś? 

Twój Jezus.


Kochani! Dla Was i dla Waszych rodzin, życzenia radości Zmartwychwstania Pańskiego, smacznego jajka i tak ciepłego, wiosennego poniedziałku, by można było podtrzymać tradycję Dyngusa :)
Niech w Waszych sercach zagości spokój i nadzieja.


Źródło:adonai.pl

13 komentarzy:

 1. Jezu,Ty się tym zajmij! (o. Dolindo Ruotolo, życie i cuda - z całego serca polecam).
  Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękne :) Bardzo dziękuję! Tak łatwo powiedzieć "Bądź wola Twoja", a tak trudno to faktycznie wykonać.
   Radosnych Świąt Wielkiej Nocy!
   Pozdrawiam serdecznie! :)

   Usuń
 2. List nakłaniający do refleksji. Izzy, życzę Wam wszystkiego dobrego, a przede wszystkim jak najwięcej zdrowia i spokoju ducha. Wesołych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję!! Dla całej Twojej rodzinki radosnych Świąt!

   Buziaki

   Usuń
 3. Piękne słowa. Radosnego Alleluja, Kochani!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla Was też kochani! Radości ze Zmartwychwstania!
   Dyngusa mokrego nie życzę, bo wiem, że ma padać :(

   Usuń
 4. To te wszystkie łańcuszki szczęścia pochodzą od Jezusa??!! Szkoda, że nie wiedziałam tego wcześniej... :)
  A poważnie: piękne, mądre i niby oczywiste. Dziękuję i życzę wesołych świąt :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wesołych Świąt Tamalugowa Rodzinko! :))

   A łańcuszków szczerze mówiąc nie cierpię, więc na pewno bym Was tym nie karmiła ;) Jak widzę: prześlij do 100 osób to spotka cię szczęście to wiadomo, że nie warto tego czytać.

   Usuń
 5. Hehe, podobnie jak Ahaja pomyślałam o łańcuszku :D
  Bardzo pozytywne, zgadzam się z tym tekstem, trzeba zawsze doceniać to, co mamy i dziękować za to każdego dnia :)
  Wesołego Alleluja! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe no za kogo Wy mnie macie dziewczyny ;) Tekst pochodzi z katolickiego portalu i muszę Was rozczarować, że nawet jak prześlecie go do 100 osób to szczęścia nie gwarantuję ;)

   Wesołych Świąt Dziubaski! A że dziś Lany Poniedziałek, to wysyłam wirtualne wiadro wody :))

   Usuń
 6. Tekst bardzo pobudzający do refleksji. Dołączam się do życzeń świątecznych. Niech Zmartwychwstały Jezus udzieli wielu łask Bożych, miłości która będzie wypełniać Wasze serca. Wesołego Alleluja!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję! I również życzę radości ze Zmartwychwstania Pańskiego, niech Chrystus obdarzy Ciebie i całą rodzinę wszelkimi potrzebnymi łaskami.

   Wesołego Alleluja! :)

   Usuń