Dziecko,  Psychologia,  Więcej

Powrót do przedszkola.

Wkrótce nowy rok szkolny, a co za tym idzie powrót do przedszkola. Wprawdzie moje maluchy mają trochę przedłużone wakacje, ale już wkrótce również rozpoczną kolejny rok nauki i zabawy. Dla Misi to pierwszy raz, kiedy to duża dziewczynka, jak sama siebie określa, spotka się ze swoją siostrą w przedszkolu. Tym samym bezpowrotnie zakończyliśmy etap żłobkowy. Obie dziewczynki bardzo cieszą się z przedszkola, choć na spotkanie z koleżankami będzie trzeba jeszcze poczekać. Kilka osób ze żłobka również będzie chodziło do tej samej placówki, więc Misia nie będzie osamotniona.
Mam nadzieję, że deklaracje moich dzieci znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, ale wiem, że nie dla każdego dziecka ponowne rozstanie z mamą i tatą po tak długiej przerwie będzie łatwe. 
Wiem, że są również wśród was takie maluszki, które dopiero rozpoczną swoją przygodę w żłobku i przedszkolu. Trzymam za was i za wasze pociechy bardzo mocno kciuki!
Gdybyście chcieli poczytać o adaptacji, wrzucam w Polecanego Posta lub wystarczy kliknąć tu —> Adaptacja dziecka w żłobku i przedszkolu KLIK Post powstał na podstawie własnych obserwacji oraz rad psychologa. Powodzenia! 🙂 

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.