Dziecko,  Psychologia,  Więcej

Najmłodsza matka na świecie.

Dziś chciałabym podzielić się z wami pewną historią, na którą trafiłam zupełnie przypadkiem…


Lina Medina urodziła się w 1933r w ubogiej rodzinie, w małej wiosce w Peru. W wieku 5 lat, mama zauważyła jej ogromny brzuch, po tym jak dziewczynka skarżyła się na bóle żołądka. Myśląc, że u córki wystąpił jakiegoś rodzaju nowotwór, zgłosiła się do lekarza. Nigdy nie przewidziałaby tego, co miała usłyszeć.  Po zrobieniu badań okazało się, że jej pięcioletnia córka była w 7 miesiącu ciąży! Kilka tygodni później, dzięki Cesarskiemu Cięciu, urodziła zdrowego chłopca, który otrzymał imię Gerardo, na cześć lekarza, który odebrał poród. 

Pomimo tego, że dziewczynka miała zaledwie 5 lat, jej organy płciowe były całkowicie rozwinięte, a ona sama doświadczyła stanu zwanego wczesnym pokwitaniem (inaczej dojrzewaniem) 

Wkrótce ojciec Liny został oskarżony o gwałt i kazirodztwo i aresztowany. Z powodu braku dowodów, został jednak zwolniony a do dnia dzisiejszego tożsamość ojca pozostaje tajemnicą. 


Dorastając, Gerardo zawsze wierzył, że Lina jest jego siostrą. Dopiero w wieku 10 lat powiedziano mu, że jest ona jego matką. Szczerze mówiąc musiało to być dla niego równie traumatyczne jak odkrycie w tym wieku faktu adopcji. Zresztą nawet nie próbuję sobie tego wyobrazić…


Syn Liny niestety zmarł w 1979roku na chorobę kości, mając zaledwie 40 lat. Lina Medina ma obecnie 85 lat, ale odmawia jakichkolwiek informacji na temat ojca jej dziecka. Choć żyje w niedostatku i mogłaby na swojej historii nieźle zarobić, wielokrotnie odmawiała wywiadów. W życiu prywatnym, Medina wyszła za mąż za Raula w 1970roku, zachodząc później w kolejną ciążę i rodząc jeszcze jednego syna. 


Przypadek Liny Mediny uważany był za pewnego rodzaju żart, ale lekarze zgodnie twierdzą, że są w posiadaniu wyników biopsji i prześwietleń, które potwierdzają, że dziewczynka naprawdę była w ciąży. 


1) Lina z lekarzem odbierającym poród. 2) Pięciolatka w ciąży. 

Do dziś, Lina Medina uznawana jest za najmłodszą matkę w historii medycyny.


13 komentarzy

  • izzy

   Mnie też było trudno uwierzyć, dlatego zanim o tym napisałam, sprawdziłam info w wielu źródłach… Niepokalanie poczęcie jednak na pewno mnie nie przekona. Może zdarza się taka sytuacja częściej, że występuje jakaś dysfunkcja organizmu i jest on już w wieku 5 lat "gotowy" do poczęcia dziecka, ale tu musiało dość do gwałtu. Gdyby nie to, podejrzewam, że nikt nawet by nie zauważył, że dziewczynka różni się od swoich rówieśników. Straszna historia…

  • izzy

   Dokładnie. Gotowe fizycznie, ale to na tym koniec. Nie wiem, czy taka 5-latka w ogóle wiedziała, co się dzieje. Być może nawet nie, ale jak dorosła i stanęła twarzą w twarz z tą informacją, że jest to jej dziecko to musiał być szok.

  • izzy

   Naprawdę? Jejku, nie wiedziałam… To znaczy ogólnie nie raz słyszałam takie historie, gdzie dziecko rodzi dziecko i w zasadzie wychowuje je babcia, a maluch ją właśnie traktuje jak matkę To też musi być trauma. Podzieliłam się tą historią nie jako sensację, ale właśnie taką ciekawostkę, bo nie miałam pojęcia, że najmłodsza matka na świecie miała zaledwie 5 lat, gdy urodziła… I tak jak mówisz, poród, niby CC, ale mimo wszystko. Ale zobacz, o ciąży nie wiedziała, do lekarza nie chodziła, a dziecko urodziło się zdrowe. Kto wie, czy ojcem nie był ktoś z rodziny, stąd te problemy zdrowotne w późniejszym okresie. Pewnie gdyby to się stało teraz, poniósłby karę. Łatwo sprawdzić tożsamość ojca.

 • tygrysimy

  Mimo, że są zdjęcia aż trudno uwierzyć w tą historię. Jakie to musiało być trudne doświadczenie zarówno dla tej dziewczynki, jak i jej syna. Na wszystko jest czas. Nawet jeśli organizm okazał się gotowy, to psychika na pewno nie.

  • izzy

   Dokładnie. Przecież przeżywamy szok jak rodzi no nie wiem, np. 12-latka, a co dopiero 5-latka! To tak jakby nasze dzieci miały dzieci…. Niewyobrażalne. Ale historia prawdziwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.