Więcej

Postanowienia Noworoczne
Za nami pierwszy dzień Nowego Roku. Jak powiadają niektórzy, dostaliśmy kolejną czystą kartę i 365 nowych szans na zmiany w naszym życiu. Ale czy w ogóle Postanowienia Noworoczne mają sens?
Według mnie tak, oczywiście pod warunkiem, że postawimy sobie realistyczne cele, czyli takie, które w zasadzie moglibyśmy zrealizować każdego dnia roku. Pierwszy stycznia jest jednak dobrą datą, gdyż w całej jego magii, może dodać nam więcej motywacji.


W tym roku na pewno chciałabym więcej poświęcić czasu swojemu zdrowiu i kondycji. Nigdy nie byłam typem profesjonalnego sportowca, ale zanim pojawiły się dzieci na pewno byłam bardziej aktywna. Każdy weekend to spacery po co najmniej 10km dziennie (byle nie padało), nordic-walking, basen (choć nie pływam zbyt dobrze), jazda na rowerze, jazda na rolkach i inne. Zamierzam więc odkurzyć moje Endomondo i powrócić do większej aktywności. Dziewczynki są już coraz większe, można je będzie już bardziej zaangażować w dłuższe wyprawy. Także w 2018 niech wyzwolą się Endorfiny 🙂
Chciałabym też pić więcej wody. Mam z tym problem, zwłaszcza zimą, kiedy to po prostu nie jestem aż tak spragniona. Niby pomaga mi wlanie wody do szklanki, za każdym razem, gdy obok niej przechodzę piję łyka, ale postaram się pamiętać, żeby to w ogóle robić, bo nie zawsze mi wychodzi 😉 To tylko dwa przykłady z moich wszystkich Postanowień Noworocznych. Mam nadzieję, że będę mieć dużo siły i samozaparcia, by je wszystkie zrealizować i przede wszystkim w nich pozostać.

A wy jakie macie postanowienia na ten rok? 🙂 Jeżeli jeszcze ich nie macie, poniżej kilka uniwersalnych propozycji, może coś znajdziecie dla siebie 🙂 Życzę wam i sobie oczywiście wytrwałości i silnej woli, by wytrwać przede wszystkim w tych postanowieniach, które są ważne. 


WIĘCEJ                                              MNIEJ


słuchać                                                 mówić
działać                                                 planować
mobilizacji                                          narzekania
nadziei                                                 zamartwiania się
wiary                                                   zwątpienia
ruchu                                                   lenistwa
uśmiechu                                             niezadowolenia
zaufania                                              niepewności
pewności siebie                                   słabości
zrozumienia                                        ignorancji
miłości                                                 nienawiści
wdzięczności                                       niewdzięczności


* Based on Pinterest

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.