Więcej

Teatr cieni.Chciałabym wam dziś napisać o jednym z prezentów, jakie dziewczynki dostały od nas pod choinkę. Jest to TEATRZYK CIENI. Miłość do przedstawień teatralnych zaczęła się w żłobku, gdzie średnio co miesiąc, zapraszani byli profesjonalni aktorzy-lalkarze. Obecnie w przedszkolu również takie występy się odbywają.


Teatrzyk cieni to propozycja nie tylko dla najmłodszych dzieci. Wprawdzie jest do niego dołączony scenariusz, ale z powodzeniem można stworzyć swoją historię. Nasze dziewczyny również same chętnie robią przestawienia dla nas. Dzięki temu rozwija się ich wyobraźnia i wspaniale możemy spędzać razem czas. Polecam każdemu! 

Kiedy byłam mała, mieliśmy w domu taki projektor do bajek, znajdujących się na kliszy. Wszystko było wyświetlane na ścianie, gdzie rodzice zawieszali białe prześcieradło. Atmosfera tego wydarzenia była niepowtarzalna. Zapraszałam koleżanki z bloku i niczym w kinie zasiadałyśmy do seansu. Teatrzyk cieni trochę przypomina mi właśnie tę atmosferę sprzed lat – przygaszone światło, prześcieradło, dzieciaki siedzące jak zaczarowane.


Jeżeli nie jesteście przekonani do tego rodzaju teatrzyku, to zachęcam do zabawy w zwykły teatrzyk. My, na przemian z dziewczynami, chowamy się za kanapą i bierzemy do ręki różne pluszaki, pacynki i wymyślamy historie. Dlatego też, oprócz teatru cieni, zakupiliśmy im zwykły teatrzyk – z ich ulubionymi postaciami z Krainy Lodu. Są zachwycone. 

Jeżeli jeszcze zastanawiacie się, czy warto kupić Teatrzyk i Teatrzyk Cieni, to ja mówię, że tak. Nie kosztuje wiele, a zabawa jest wspaniała dla całej rodziny.4 komentarze

 • tygrysimy

  Bajki z projektora… Wspomnienie z dzieciństwa. Klisze chyba jeszcze gdzieś nam zostały, gorzej ze sprzętem, a teraz kosztuje krocie.
  Taki teatrzyk to świetna zabawa. Robiłam zajęcia dla dzieciaków z japońskim teatrem cieni, a zapomniałam, że ze swoja pociechą można się przy nim świetnie bawić, zwłaszcza, że zostały mi gotowe lalki.

  • izzy

   Teatrzyk jest super, zwłaszcza ten cieni. Można nim zastąpić np. wieczorną książeczkę. Jest kilka rodzajów, my mamy dwa i wiem, że na pewno jeszcze dokupimy kolejne 🙂
   Daj znać, czy Tygryskowi się spodobał!

 • Dziubasowa

  Fajne! Dzięki za pomysł na prezent 🙂 Tzn. dla innych dzieci w moim otoczeniu niż Bob – on przy najbliższej okazji dostanie takie kółko dla chomików w wersji Xl żeby się wyszalał 😉

  • izzy

   Wiesz, naszym by też się przydało takie kółko. I jeszcze mielibyśmy prąd darmowy 😉 Ale teatrzyk i tak lubią i naprawdę siedzą jak zaczarowane i przeżywają całą historię 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.