piątek, 5 stycznia 2018

Teatr cieni.Chciałabym wam dziś napisać o jednym z prezentów, jakie dziewczynki dostały od nas pod choinkę. Jest to TEATRZYK CIENI. 
Miłość do przedstawień teatralnych zaczęła się w żłobku, gdzie średnio co miesiąc, zapraszani byli profesjonalni aktorzy-lalkarze. Obecnie w przedszkolu również takie występy się odbywają.

Teatrzyk cieni to propozycja nie tylko dla najmłodszych dzieci. Wprawdzie jest do niego dołączony scenariusz, ale z powodzeniem można stworzyć swoją historię. Nasze dziewczyny również same chętnie robią przestawienia dla nas. Dzięki temu rozwija się ich wyobraźnia i wspaniale możemy spędzać razem czas. Polecam każdemu! 

Kiedy byłam mała, mieliśmy w domu taki projektor do bajek, znajdujących się na kliszy. Wszystko było wyświetlane na ścianie, gdzie rodzice zawieszali białe prześcieradło. Atmosfera tego wydarzenia była niepowtarzalna. Zapraszałam koleżanki z bloku i niczym w kinie zasiadałyśmy do seansu. Teatrzyk cieni trochę przypomina mi właśnie tę atmosferę sprzed lat - przygaszone światło, prześcieradło, dzieciaki siedzące jak zaczarowane.

Jeżeli nie jesteście przekonani do tego rodzaju teatrzyku, to zachęcam do zabawy w zwykły teatrzyk. My, na przemian z dziewczynami, chowamy się za kanapą i bierzemy do ręki różne pluszaki, pacynki i wymyślamy historie. Dlatego też, oprócz teatru cieni, zakupiliśmy im zwykły teatrzyk - z ich ulubionymi postaciami z Krainy Lodu. Są zachwycone. Jeżeli jeszcze zastanawiacie się, czy warto kupić Teatrzyk i Teatrzyk Cieni, to ja mówię, że tak. Nie kosztuje wiele, a zabawa jest wspaniała dla całej rodziny.
4 komentarze:

 1. Bajki z projektora... Wspomnienie z dzieciństwa. Klisze chyba jeszcze gdzieś nam zostały, gorzej ze sprzętem, a teraz kosztuje krocie.
  Taki teatrzyk to świetna zabawa. Robiłam zajęcia dla dzieciaków z japońskim teatrem cieni, a zapomniałam, że ze swoja pociechą można się przy nim świetnie bawić, zwłaszcza, że zostały mi gotowe lalki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teatrzyk jest super, zwłaszcza ten cieni. Można nim zastąpić np. wieczorną książeczkę. Jest kilka rodzajów, my mamy dwa i wiem, że na pewno jeszcze dokupimy kolejne :)
   Daj znać, czy Tygryskowi się spodobał!

   Usuń
 2. Fajne! Dzięki za pomysł na prezent :) Tzn. dla innych dzieci w moim otoczeniu niż Bob - on przy najbliższej okazji dostanie takie kółko dla chomików w wersji Xl żeby się wyszalał ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, naszym by też się przydało takie kółko. I jeszcze mielibyśmy prąd darmowy ;) Ale teatrzyk i tak lubią i naprawdę siedzą jak zaczarowane i przeżywają całą historię :)

   Usuń